متن تست عنوان قابل کنترل از پنل سایت ساز کانی وب


 


بخش های سایت

بخش های سایت

قسمت های از سایت به طور کلی در سکوت بود که امروز تصمیم گرفتیم که بخش های دیگر سایت هم بروزشود و تمامی مطالب به صورت اختصاصی و بدون کمترین دخل و یا تصرفی در سایت قرار داده شود اولین بخشی که امروز بروزرسانیش را آغاز نمودم بخش رجال ایران است. این همان قسمتی است که در  برهه ای از زمان به دلیل بعضی مشکلات دچار حاشیه شد و مطالبش را حذف کردند، از امروز با قدرت تمام سعی در آشنا نمودن همه ملت ایران با رجالی که زمانی در ایران قدرت داشته و یا به هر نحوی در تاریخ این مرزو بوم خاطراتشان(چه خوب و چه بد )باقی مانده است هستیم امیدوارم که بتوانم حق مردان نامی ایران زمین از زمان های دور تا دوران مقدس دفاع از میهن اسلامی و جنگ تحمیلی را درست ادا کنم چون فرزند همین آب و خاکم اولین شخصیتی که بدان پرداختم امیر کبیر بود و دومیش نادر شاه افشار و امروز سومین تن احمد قوام نمیدانم نفر بعدی چه کسی خواهد بود اما این را میدانم که نمیتوانم علمی که فرا گرفتم را به این راحتی بزارم که خاک بخورد.

آشنایی با احمد قوام (قوام السلطنه) 1

آشنایی با احمد قوام (قوام السلطنه)

آشنایی با احمد قوام:

احمد قوام، معروف به «قوام السلطنه» در 1252 ش. در تهران متولد شد. پدرش میرزا ابراهیم معتمد السلطنه از رجال دورۀ ناصری و جدش قوام الدوله وزیر دفتر استیفا بود. مادرش طاووس خانم، دختر میرزا محمدخان مجدالملک سینکی، صاحب رسالۀ مجدیه و پدر میرزا علی خان امین الدوله است. قوام تحصیلات مقدماتی را به اتفاق برادرش حسن وثوق نزد آموزگاران خصوصی سپری کرد، سپس در زمینه ادبیات فارسی و صرف و نحو عربی، عروض و قافیه و معانی بیان و ریاضیات قدیم ادامه تحصیل داد و مدتی نیز در مدرسه مروی به آموزش فلسفه و حکمت اشتغال ورزید. تلاش او در حسن خط موجب شد که در شمار خطاطان درجة اول قرار گیرد.

وقتی قوام به سن رشد رسید، معتمدالسلطنه شمه‌ای از تحصیلات و نمونه‌ای از خط او را نزد ناصرالدین شاه برد و برای فرزند خود تقاضای شغل و لقب کرد. شاه او را جزء پیشخدمتان مخصوص قرار داد و به «دبیر حضور» ملقب کرد. فرمان مشروطیت ایران، که به امضای مظفرالدین شاه، به قلم قوام است.

در سال 1314 ق. میرزاعلی خان امین الدوله دائی او، به عنوان پیشکار ولیعهد، به آذربایجان رفت و میرزا احمد دبیر حضور را نیز به عنوان منشی و رئیس دفتر مخصوص با خود به مأموریت برد. چند ماهی پس از این مأموریت، امین الدوله به تهران احضار شد و به جای میرزا علی اصغر خان امین السلطان به صدرات رسید و قوام، منشی و رئیس دفتر او شد.

قوام در 1324ق. پس از فوت نریمان خان قوام السلطنه وزیر مختار ایران در اتریش، با اهدای 25 هزار اشرفی، از شاه لقب قوام السلطنه را گرفت در دورۀ مشروطیت پس از فتح تهران (1327)، معاون وزیر داخله شد و به واسطه ی تجارب کاری مدتی نیز در وزارت داخله ، وزارت جنگ و وزارت مالیه مشغول بود

قوام، مجموعاً پنج بار نخست‌وزیر و متجاوز از بیست بار وزیر، یک بار فرمانروای کل خراسان و یک دوره هم، وکیل مجلس شد. وی ذاتاً مردی مستبد و قانون‌شکن و جاه طلب بود، و دوران صدارت او همیشه با هیاهو و سروصدای فراوان همراه بود. او از آغاز تا پایان حیات سیاسی خود با وارد کردن امریکا درامور سیاسی، نظامی و اقتصادی ایران، برای بدست آوردن حمایت آن کشور و خنثی کردن نفوذ روس و انگلیس تلاش کرد. فلسفۀ سیاست خارجی قوام به عنوان سیاستمداری عمل گرا، همواره بر محور موازنۀ مثب استوار بود. این سیاست، در سال های پس از جنگ جهانی دوم با حضور همه جانبه و رو به افزایش امریکا شکل عملی به خود گرفت و ایران به یکی از مهم ترین پایگاه های استراتژیک و حافظ منافع امریکا در خاورمیانه تبدیل شد. قوام در عرصۀ تحولات داخلی نیز زمینه ساز شکل گیری و گسترش جریان سیاسی جدیدی به نام یانکوفیل ها شد. بی تردید او از برجسته ترین پیشگامان توسعه حضور امریکا در ایران، تا قبل از کودتای 1332 به حساب می آید.

قوام پس از استعفا از مقام نخست وزیری،  در سال 1331ش. کاملاً تاب و توان خود را از دست داد و غالباً بیمار بود. وی در تیرماه 1334 در سن 82 سالگی درگذشت و در مقبرة خانوادگی در قم مدفون شد.

X

خبر و نقد مسائل شماره1 1

خبر و نقد مسائل شماره1

جشن آغاز کار ورودی های92

 

فردا قراره که گروه تاریخ دانشگاه ایرانشهر(دانشگاه ولایت) مراسمی برای ورودی های 92 که ورودی جدید رشته تاریخ هستند گرفته شود همچنین تنی چند از دانشجویان نخبه (معدل بالا(ترم 89) برای دانشجویان مطالبی عرض می کنند. به هر حال برای استاد سپاهی (مدیر گروه رشته تاریخ دانشگاه ایرانشهر) که سیاست تازه ای در پیش گرفتند آرزوی موفقیت میکنیم و امیدواریم ایشان و کادر اساتید گروه تاریخ دانشگاه ولایت موفق باشند و موفقیت های علمی کسب کنند .(ای کاش جشن خداحافظی هم میگرفتند ما خیلی تلاش کردیم اما موافقت نشد.)

این  را هم  پیشنهاد میدهم(البته به عنوان عضو کوچک که در این دانشگاه و زیر نظر شما بزرگواران شاگردی کردم) از آنجایی که استاد سپاهی شخص محقق و استاد روش تحقیق بودند دانشجویان نخبه را به سمتی سوق دهد که مقاله نویسی برایشان شاخ غول نباشد 5 سال از تاسیس گروه تاریخ میگذرد اما دانشجویان در حالت منفعل و کلاس ها هم استاد محور هستند تا دانشجو محور تاریخ هم جای بحث و جدل بسیار دارد جزوه  گفتن و سبک های بگو!! بنویس دیگر دِمُده و از کار افتاده شده امیدوارم این پیشنهاد بنده تفاسیرش مثل سابق نباشد من به هر حال شاگرد مکتب استاد سپاهی و شمس الدینی بودم حال آنکه جای استاد گرانقدر و عزیزم استاد صفرزایی و دیگر اساتید در گروه خالیست و اگر پیشنهادی میدهم برای موفقیت گروه تاریخ است و دیگر هیچ ، دوست داشتم مسائلی را مطرح کنم دیدم به صلاح نیست در این زمان بدان ها بپردازم به موقع جریانات برای اصلاح بعضی موارد که فکر میکنم دیگر وقتش رسیده را در سایت قرار خواهم داد شاید یک مقدار تند تیز باشد اما حقایق را نمیشود کتمان کرد رشته ما تاریخ است و نمیشود در لفافه از بعضی مسائل به راحتی گذشت آن هم برای شخص من که همچون دوستان هم ورودی خودم(ورودی های87 تاریخ دانشگاه ایرانشهر) محتاط نیستم .

امیدوارم گفته های بنده بار دیگر آغاز دادگاهی نو نشود چون مطلب خاصی ننوشتم و تیر پیکان مطالبم رو سمت کسی هدایت نکردم .

یادمان نمیرود همین دیروز زیر همین گنبد کبود آدم های بودند که حال نیستند قدر خودتونو بدونید عمرتون رو خوب سپری کنید بدون آه و نفرین بعضی ها که مطمئنم دامن آنهایی را که به ناحق به دیگری تهمت میزنند را میگیرد  به امید راه کار های نو و بدون ترس پیروز باشید . اسماعیل دِهانی 13 اسفند ماه 1392

شجره نامه سلاجقه روم 1

شجره نامه سلاجقه روم

سلاجقهٔ شام به‌وسیلهٔ اتابکان دمشق و سلاجقهٔ روم در دروهٔ مغول دست‌نشاندهٔ آنها و عاقبت به‌دست عثمانى‌ها منقرض شدند.

 

 شجرهٔ سلسلهٔ سلاجقه  
 
     اسرائیل‌‌بن سلجوق
فوت ۴۲۲ تا ۴۲۶
          
         
  قتلمش
فوت ۴۵۶
    
         
  سلاجقهٔ روم    
         
  سلیمانشاه اول
فوت ۴۷۹
    
         
  قلج ارسلان اول
۴۸۵ تا ۵۰۰
    
                  
          
                    
 ملکشاه اول ۵۰۰ تا ۵۰۱       مسعود اول
۵۱۰ تا ۵۵۱
   
            
      قلج‌ارسلان دوم
  ۵۵۱ تا ۵۸۴
   
                  
          
                      
     ملکشاه دوم فوت ۵۸۸   کیخسرو اول
۵۸۸ تا ۵۹۷
و ۶۰۱ تا ۶۰۷
   سلیمانشاه دوم
۵۹۶ تا ۶۰۰
  
                    
            
                      
 کیکاوس اول ۶۰۸ تا ۶۱۵       کیقباد اول
۶۱۵ تا ۶۱۷ تا ۶۳۴
   قلج ارسلان سوم
۶۰۰ تا ۶۰۱
  
               
      کیخسرو دوم ۶۳۴ تا ۶۴۳      
                  
      
                      
 کیقباد دوم
فوت ۶۵۵
   کیکاوس دوم
۶۴۳ تا ۶۵۵
       قلج ارسلان چهارم
۶۵۵ تا ۶۶۴ یا ۶۶۶
  
   
                   
 مسعود دوم
۶۸۱ تا ۷۰۴ به فواصل
   فرامرز    کیخسرو سوم
۶۶۴ یا ۶۶۶ تا ۶۸۲
  
   
     کیقباد سوم
۶۸۳ تا ۷۰۷ به فواصل
      

 

 

  

 

 

حل شدن مشکل گالری تصاویر 0

حل شدن مشکل گالری تصاویر

دیشب به کمک یکی از دوستان تونستم مشکل گالری تصاویر سایت را برطرف کنم امیدوارم دیگر مشکلی پیش نیاد عکس های جدید هم همین چند روز آینده اضافه خواهد شد.

اینم یه شات از بهبود یافتن اوضاع گالری تصاویر

دانشجویان رشته تاریخ دانشگاه ولایت دانشگاه ایرانشهر ورودی87